Search


 


ZDROWIE W MOCY ŻYWIOŁÓW

 

 

Człowiek to istota stwórcza, kosmiczna. Na Ziemi posiada ciało a w ciele iskrę Nieba, jest istotą Nieba i Ziemi. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Nie wiemy jak połączyć pierwiastek ziemi - nasze ciało, z pierwiastkiem nieba - naszą duszą. Brak wiedzy kosmicznej o sobie powoduje choroby ciała i trudności materialne w życiu – mówi nauczycielka odrodzenia duchowego, breatharianka oraz pisarka Vasanta Ejma.

Myśl kreuje rzeczywistość. Czy można myślą wykreować sobie chorobę? Filozofowie twierdzą, że tak. Lekarze twierdzą, że jeżeli pacjent pozytywnie myśli i ma cel w życiu to powrót do zdrowia następuje dużo szybciej niż u pacjentów, którzy według siebie nie mają, po co żyć. Pacjenci, którzy chcą żyć, a więc swoimi myślami wybierają życie, wracają łatwiej do zdrowia. Inspiracją TAKIEGO WYBORU może być miłość do kogoś, lub pragnienie zrealizowania swojego celu na Ziemi. Wtedy Mocą swoich myśli, i miłości do siebie, kreujemy powrót do zdrowia.

Skoro tak, to można za pomocą świadomych myśli wybrać zdrowie.

Jeśli to możliwe i jest takie proste, to, czego nam brakuje? Brakuje nam wiedzy o nas samych i prawach kosmicznych. Między innymi o żywiołach, z których składa się nasze ciało, i jaki wpływ mają na nasze ciało, i życie.

Ciało jest odpowiednikiem czterech istniejących żywiołów. Jeżeli nie ma równowagi w ilości poszczególnych żywiołów w naszym ciele następuje zakłócenie przepływu energii przejawiane chorobami ciała. Jeżeli wszystkie żywioły będą w równowadze to możemy żyć i nie chorować, jest taka możliwość. Jeśli mamy wiedzę o tym i świadomie wykonujemy określone ćwiczenia to one sprawiają, że nasze ciało będąc w przepływie energii niweluje zatory energetyczne, i dzięki temu choroby zaczynają opuszczać ciało. Na nasze życie w dobrobycie, dobre prosperowanie, wpływ mają żywioły – kontynuuje Vasanta Ejma.

Pierwszym żywiołem jest ziemia, czyli każda komórka naszego ciała. Jeśli mamy w przepływie odpowiednią ilość magnetyzmu ziemskiego w naszym ciele fizycznym i naszych ciałach energetycznych to ciało jest silne, zdrowe. Przejawia się to głębokim wdechem i swobodnym wydechem. Magnetyzm daje nam spokój, równowagę, oraz chęć do życia, i działania, często uśmiechamy się. Nasze myśli są spokojne a ciało wypoczęte, zdrowe i sprawne. Ziemia to Mateczka, kocha nas, daje nam stabilizację, harmonię, oparcie, odżywia i regeneruje nasze ciało.

Drugim żywiołem jest woda, której w ciele mamy około osiemdziesiąt procent, czyli dużo. Właściwa harmonijna ilość żywiołu wody w ciele to, wymywanie, pozbywanie się starych zbędnych komórek, złogów, toksyn, których organizm wyzbywa się z moczem, potem, łzami. Oczyszczanie następuje na wszystkich poziomach, uzdrawiając. W przypadku braku harmonii żywiołu wody z innymi żywiołami, nerki nie mają mocy oczyszczania i zaczyna się zatruwanie organizmu toksynami.

Odczuwamy wiele dolegliwości spowodowanych brakiem przepływu wody. Puchną nam nogi, ręce, mamy obrzęki pod oczami, i wiele innych dolegliwości. Oznacza to, że woda w ciele stoi (tak jak w zbiorniku bez odpływu), a stojąca woda ulega degradacji, niszcząc zamiast uzdrawiać.

Trzecim żywiołem jest ogień.ooo[[[[[ooo Aby wszystko płynęło w harmonii, ożywiało, oczyszczało się, a ciało było zdrowe, potrzebny jest nam twórczy żywioł ognia. To ogień podtrzymuje temperaturę naszego ciała, pomaga trawić, daje moc ruchu, mobilizuje do uprawiania sportów, daje moc działania, radość życia, tworzenia. Jeżeli w ciele jest zbyt dużo ognia to jesteśmy nieostrożni, powodujemy wypadki, kaleczymy się, spieszymy, mamy zbyt dużo myśli, jemy za dużo a to nam szkodzi. Zamiast budować radosne życie biegniemy ciałem i myślami za czymś, a tak naprawdę nie wiemy za czym. Jesteśmy zdenerwowani, złośliwi i smutni, w naszym odczuciu wszystko jest przeciw nam. Myśli są pomieszane i chaotyczne, nie tworzymy swojego świata, jesteśmy tylko odtwórcami czyjejś wizji.

Jeśli ogień w naszym ciele jest w harmonii z ziemią i wodą nasze myśli są spokojne i twórcze, ciało przejawia zdrowie i radość. Porusza się sprężyście, z wdziękiem. Emanuje od nas moc, radość, siła i zdrowie. Zdrowe ciało jest największym bogactwem w życiu ziemskim.

Czwartym żywiołem jest powietrze. Wspiera nas w harmonijnym i zdrowym funkcjonowaniu ciała. Oddychamy. Bez oddechu nie ma życia. Głęboki wdech to uaktywnienie wszystkich procesów naszego ciała, to odżywianie praną naszych komórek, to życie w harmonii z duszą. Im głębszy wdech tym większa ilość magnetyzmu ziemi wpływa do naszego ciała, powodując ruch wody w ciele i podsycanie ognia, do radosnego, zdrowego życia. Zbyt mało żywiołu ognia w ciele to krótki oddech, zmęczenie, zamknięcie na przepływ, powoduje blokady energetyczne, stres, smutek, choroby i niedostatek. Starzenie się energii w danych organach doprowadza do obniżenia ich sprawności, uszkodzenia, choroby. Choroby to nic innego jak tylko brak równowagi psychofizycznej – podkreśla Vasanta.

Można stawiać pytania. Jak to zrobić, aby nasze ciało mogło powrócić do harmonii i zdrowia? Jak używać żywiołów a więc darów ziemi, i elementów, z których składa się nasze ciało, aby żyć zdrowo, szczęśliwie i w dobrobycie?

Odpowiedź jest bardzo łatwa. Chcąc przywrócić zdrowie naszemu ciału wystarczy wiedzieć, że każdy żywioł ma swój własny oddech. Należy się jednak nauczyć, w jaki sposób stosować w swoim życiu oddychanie żywiołami.

W przeciwnym razie zapytaj. Czy stać cię na chorowanie? Czy warto chorować? Pomyśl, jak wiele różnych strat przynosi każda choroba? W czasie choroby mam mało chęci do życia, boli mnie ciało, smucę się, zamiast cieszyć życiem, leżę zamiast chodzić, mam coraz mniej pieniędzy, bo nie mam sił do pracy, nie lubię ludzi wokół siebie, nie lubię swojej pracy. W konsekwencji mam dosyć takiego życia. Nie trudno jest wyliczyć ile strat ponosimy chorując, a jakie korzyści przynosi nam zdrowie, jeżeli decydujemy się wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za siebie. Będąc zdrowym, MAM sprawne ciało i chęć do życia, więcej energii, radości życia, lepszą pracę, dostatek, spełnienie marzeń, lepszy związek... Może też podróże do egzotycznych krajów, albo nowy samochód?

Zadajesz ciągle pytanie, dlaczego jesteś chora/y i dlaczego tak źle ci się powodzi? To nie jest właściwe pytanie. Właściwe pytanie brzmi: JAK TO ZMIENIĆ? Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć, podejmując właściwą decyzję, czy chcę zmienić swoje życie. W jaki sposób to zrobić można dowiedzieć się od kogoś, kto wcześniej, tak jak ty, zadawał to pytanie, i zaczął się uczyć, szukając odpowiedzi. Tym kimś jest poznańska breatharianka, Vasanta Ejma.

Uczy jak zmieniać swoje życie.

Jednocząc się z mocą żywiołów i ucząc ich używania twoje życie zmieni się na lepsze. Uzdrowisz swoje ciało, nawiążesz kontakt ze swoją duszą, zaczniesz dobrze prosperować. To tylko dary Nieba, które zaistnieją dla ciebie na Ziemi. Staniesz się tym, kim naprawdę jesteś, Stwórcą swego życia.

Przykładem jest Vasanta Ejma, która mówi o sobie, że był w jej życiu taki czas, kiedy chorowała, była smutna i źle jej się wiodło. Nauczyła się pracować z żywiołami, były one jednym z głównych elementów wspierających ją w powrocie do zdrowia i wzięcia odpowiedzialności za swoje myśli, i życie.

Dziś żyje dla innych, realizuje cel swojej duszy, pisze książki i prowadzi warsztaty, przekazując wiedzę zainteresowanym.

Napisała: ,,Można żyć jedząc”, ,,Doświadczanie życia nie bez jedzenia”, ,,Obudź się bogini światła”, ,,Bliźniaczy płomień”, kolejne książki są w przygotowaniu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej (www.VasantaEjma.pl

RYSZARD MILEWSKI