Search

O Mnie


 

VASANTA EJMA

Znana mistyczka i pisarka Vasanta Ejma nauczycielka rozwoju duchowego podróżująca po świecie, pierwsza polska breatharianka, czyli odżywiająca się pranicznie (światłem); proces własnej transmutacji opisała w książce „Można żyć nie jedząc” (Dom Wydawniczy Horus, Poznań 2002).

Od lat dziecięcych szła przez życie poszukując odpowiedzi na pytania:

Dlaczego moje życie jest takie, jakiego nie chcę?

Kim jestem? Skąd pochodzę? Czy istnieje Bóg?

Jeśli istnieje, to gdzie jest Bóg?

I dlaczego mnie nie kocha?

Mając 20 lat przeżyła trudne doświadczenia straciła wiarę w dobro człowieka. Znalazła się w szpitalu, umierając była w śmierci klinicznej, przeszła na ,,tamtą stronę” doświadczając niebiańskiego spokoju i pewności że po wyjściu z ciała życie ma dalszy ciąg i istnieje świat duchowy. Zdecydowała wrócić, bo będąc „tam” odzyskała łączność ze świadomością istnienia. Wtedy uważała, że to pamięć duszy a także zrozumiała, w jakim celu urodziła się na Ziemi w warunkach i rodzinie, którą sama wybrała. A śmierć na życzenie oznaczałaby wielką stratę w rozwoju a może nawet nie wywiązanie się z zawartej umowy ze Stwórcą.

Postanowiła wrócić do życia ziemskiego i żyć ucząc się jak najwięcej. Miała świadomość, że ma wybór i zawsze może odejść. Założyła rodzinę, urodziła dwoje dzieci; po usamodzielnieniu się dzieci rozwiodła się z mężem i zajęła się rozwojem duchowym, wpierw własnej osobowości a następnie pozyskaną wiedzę zaczęła przekazywać ludziom chcącym rozwijać swoją świadomość przez rozwój duchowy. Pytania z dzieciństwa nabrały sensu i zaczęły znajdować odpowiedzi.

Rozwój duchowy rozpoczęła w 1992r. wiedziała, że wypełniła już pierwszą część ziemskiego planu życia. W tym czasie Vasancie wiodło się doskonale pod względem materialnym – prowadziła wspólnie z mężem hurtownię kosmetyczną doświadczała życia, jako buizness woman.

 

Nowy etap swojego życia rozpoczęła od wypadku, spadła z konia w pełnym galopie leżąc unieruchomiona poszukiwała odpowiedzi na pytania jak zmienić swoje życie.

 

Zaczęła od jogi a następnie kontroli umysłu kursu  SILVY. Kolejne kursy to: refleksologia, bioenergoterapia- Lova, Karen, tance światowego pokoju, Droga do sukcesu T. Niwiński, reinkarnacja Leszek Żądło, Kurs Silvy I, II stopien, Ultra z Hoze Silva, Silva z Ken, Kurs Monroe, Kreowanie swojej przyszłości, Kursy Twórczej wizualizacji Zbyszek Krolicki, pięć lat pobierała naukę u sufickej nauczycielki Nuria, w tym, praca z żywiołami, wewnętrzne dziecko, wybaczanie, prosperity,(świadomość bogactwa) wiele tygodniowych odosobnień z milczeniem, praktyki sufickie , reiki-Jan Peterko ,kurs Rika Jarowa, 3 letnie kursy ,,Sztuka życia,, Ravi Shankar,(Bangalore Indie), nauki Satia Sai Baby,(Puttaparti Indie), nauka sevy w ashamie(seva-służba dla ludzkości)Indie, seminaria z Ashan w Polsce, Egipcie i Nowej Zelandii, numerologia Gladys Lobos, kursy wibroniki (homeopatia)dr.Agarwal (Indie), kursy Feng-shui z Janem Ciskiem z Londynu, kursy z Jassmuchen z Australii - odżywianie światłem, kursy Kalendarza Maya –Kessner z Niemiec.

W sumie ukończyła bardzo dużo kursów rozwoju duchowego, i przekonała się, że wszystkie prowadzą do poznania siebie w wymiarze kosmicznym do harmonijnego współdziałania praw kosmicznych i ziemskich. Pomagają poznać możliwości własnego umysłu by kształtować własne życie w godności dziecka Wszechstwórcy.

Zauważyła też bardzo mgliście, że zaczęła wypełniać się kolejna część przyjętego planu życia ziemskiego. Ale jej życie rodzinne, ukształtowane na wzorcach przodków, zaczęło się rozpadać. W pierwszym ziemskim odruchu bardzo chciała utrzymać to nieharmonijne życie rodzinne. Stwierdziła nawet, że ma wiedzę, ale nie potrafi jej zastosować w życiu.

Zaczęła wpadać w panikę, silniejsze okazały się uczucia typu: bezsilność, cierpienie i poczucie beznadziejności w życiu. Ponownie stanęła na krawędzi: żyć albo odejść. Ponownie stanęła w przełomowym punkcie swojego życia. Zdecydowała żyć, a wpływ na podjęcie decyzji miała przyjęta odpowiedzialność za dzieci.

W poszukiwaniu dalszego rozwoju życia duchowego Vasanta wyjechała wiosną 1996r. do Indii. Przebywała w ashramach hinduskich guru i również awatara Sathya Sai Baby. Studiując religioznawstwo i hinduskie zwyczaje kulturowe zrozumiała, że wszystkie religie według swoich wierzeń i zasad wskazują PRAWDY UNIWERSALNE; ale nie podążają według nich. W pamięci miała wskazaną tę Drogę gdzie była już mając 20 lat mówiącą o NIEŚMIERTELNOŚCI, życiu wiecznym.

Ziemska świadomość Vasanty zrozumiała, że ŻYCIE jest tworzeniem, że własne Życie przebiega dokładnie tak jak myśli. Ale jeśli tak jest, że myśli kreują rzeczywistość - i pojawiły się pytania: W jaki sposób zmieniając swoje myśli i zrealizować nabytą wcześniej wiedze by zmieniło się nasze życie?

Od roku 1997 prowadziła kursy Feng-shui, które zainspirowały i pomogły rzeszy uczestników jej kursów w pozytywnych zmianach. Wielu jej kursantów zainspirowanych przez entuzjazm Vasanty zostało konsultantami Fen-shui.

 

Natomiast w 2001r. przeszła 21 dniowy proces transmutacji dającej możliwość życia bez jedzenia materialnego i wydała książkę

,,MOŻNA ŻYĆ NIE JEDZĄC’’. Opisując w niej proces własnej transmutacji.


W 2002r.wydała trzy kolejne książki:

,,Doświadczanie życia bez jedzenia,”

„Obudź się Bogini światła,”

„Bliźniaczy płomień,” następnych sześć napisanych książek cierpliwie czeka na wydanie.

Zaistniała, jako osoba publiczna, występowała w programach telewizyjnych, radiowych, o Vasancie rozpisywała się prasa.

 

Vasanta prowadziła zajęcia seminaryjne w wielu miastach w kraju i za granicami Polski na Ukrainie, Niemczech, Grecji, Egipcie, Jordanii, Izraelu, Medjugorie, Meksyku, Gwatemali, Londynie. Tematami seminariów były: wybaczanie, bliźniaczy płomień, wewnętrzne dziecko, prosperująca świadomość, spotkanie i praca ze swoim aniołem, jak poradzić sobie ze śmiercią, jak odnaleźć sens życia, jak uzdrowić swoje relacje, jak znaleźć przyczyny niepowodzeń.


Po przeczytaniu książek Vasanty na zajęcia przyjeżdżali Polacy z całego świata. Zmiany, jakie zachodziły w życiu seminarzystów uczestniczących w zajęciach odmieniały diametralnie myślenie wyzwalały siłę i odwagę do zmian kierowały świadomość, do odpowiedzi i działań - co mogę zrobić by moje życie stało się godne i piękne.

 

Bardzo szybko okazało się, że massmedia szukają sensacji zamiast przekazywać rzetelną informację. Szukanie sensacji prowadziło do manipulacji otrzymaną informacją i uwidaczniało brak zrozumienia tematu ze strony massmediów. A masmedia coraz częściej zaczęły upubliczniać „dopracowane” przez siebie rzekome rewelacje; spowodowało to wycofanie się Vasanty z życia publicznego (medialnego). Powtórnie zaczęła odbywać podróże do różnych państw: Niemiec, Ukrainy, Włoch, Chorwacji, Austrii, Grecji, Francji, Anglii, Meksyku, Gwatemali, Balii, Nowej Zelandii, Jordanii, Izraela, oraz Egiptu.

Po kolejnym pobycie w Izraelu, zaprzestała prowadzić seminaria ,powróciła do jedzenia i podjęła dalszy etap swojego rozwoju duchowego, były to studia trwające 5 lat.

 

Szukała zrozumienia siebie: Kim jestem w wymiarze kosmicznym? Wołając do Stwórcy: Pomóż mi, chce być w TOBIE przez 24 godziny na dobę. Vasanta na pewno wie jedno: Najważniejszym celem życia jest JEDNOŚĆ w DUCHU STWÓRCY.


Vasanta studiując religioznawstwo i poszczególne religie odbywała też podróże do tak zwanych miejsc świętych. Studiując przesłania religii, żydowskiej opartej na Koranie, chrześcijańskiej, opartej na Piśmie Świętym dziesiątki przekazów tz. świętych dziesiątki podróży do tak zwanych miejsc świętych, intensywnego uczestnictwa w obrzędach, naukach i seminariach dawały coraz większy wgląd w Prawdę Stwórcy i odsiewały z pamięci ludzkie wyobrażenia o bogach.

Poznała wielu mistyków przekazujących wiedzę zgodna z naukami Jezusa i wielu tych, którzy prowadza tłumy ludzi według,, swojej a nie Bożej woli. Tych ,,peudo nauczycieli,, jest bardzo dużo.

 

Vasanta studiując religioznawstwo i poszczególne religie szukając odpowiedzi: Kim jest Jezus?

 

Odnalazła wiedzę przekazywaną przez proroka Boga na Ziemi Gabriele.

http://www.universelles-leben.org/

http://www.das-wort.com/polski/s007pl/s007pl.html

 

Kluczowe podsumowanie i odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymała z przekazów istot ,,niebiańskich,, spisane w Księdze Urantii;

http://members.optusnet.com.au/~pmjaworski/index.html

http://fandor.dl.interia.pl/ascentpolish.pps

 

 

Uwolniona świadomość zaistniała w JEDNOŚCI ze STWÓRCĄ i otrzymała odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane od dziecka, a nawet odpowiedzi na pytania, których nie zadała. Kiedy jako dziecko czuła się pokrzywdzona, nie kochana, przez lata życia, zdobywając wiedzę i doświadczenie, dziś jest osobą szczęśliwą, spełnioną i godną córką Stwórcy KROMA.

 

Obecnie Vasanta mówi: Już nie szukam –JESTEM.

 

Dziś jestem ponownie, by prowadzić zajęcia seminaryjne i dzielić się wiedzą, która może pomóc na Twojej Drodze do zwycięstwa nad ograniczeniami, do zwycięstwa nad lękiem i zaistnienia w miłości i dobrostanie.

Vasanta ma dziś wiedzę, która zaistniała w doświadczeniu, w Jedności ze Stwórcą. Życie na Ziemi – (Urantii) zdąża do harmonii i spokoju. Żyjemy w czasie wyjątkowym, końca epoki grabieżczego materializmu. Doświadczamy wysiłku długich zmagań zmierzających do rozerwania kajdan materialnego bezwładu. Wchodzimy w epokę otwierającą możliwości, osiągnięcia wolności bytu duchowego.

Vasanta doznała wizji, która jest identyczna z wizją Anastazji. Urzeczywistnienie wolności bytu duchowego można też osiągnąć przez stworzenie i zamieszkanie we wspólnej OSADZIE.

Zmiany, które zachodzą wokół nas to ostatni etap kosmicznej kwarantanny; każda nasza myśl dziś, decyduje o naszym jutro.


 

Najwyższą wartością człowieka jest przeżyć życie tak, aby udało nam się dostrzec siebie, że jesteśmy dziećmi kochającego Ojca.


 

Droga rozwoju to patrzenie przez Miłość w daleką przyszłość – nieśmiertelność.

 

 

 

Miłość jest pragnieniem czynienia dobra dla innych.

 

 

 

 

Wysłuchał:

Dr Ryszard Milewski

(dziennikarz i politolog)